Dni

Autor: Simona Švandová | 21.7.2016 o 18:08 | Karma článku: 4,25 | Prečítané:  390x

Sú dni, keď vidíš pána, ktorý kráča o barlách a sám nastúpi a vystúpi po schodoch do električky...a srdečne sa na vás usmeje...

Sú dni, keď si uvedomíte, že každý z nás má toľko sily, aby premohol sám seba a našiel v sebe silu pobehnúť, aby dosiahol svoj cieľ.

Dnes som čítala výroky od Gádhiho. Jeden ma upútal: „Budúcnosť záleží na tom, čo robíš dnes“.  Jeho platnosť som si uvedomila vo chvíli, keď som cez okno v knižnici pozorovala letnú búrku. Každý z nás má dni , keď mu príde najlepší nápad ostať celý deň v posteli. Ak si však uvedomíme, že premáhanie sa nám otvára nový rozmer bytia uvidíme dúhu... Akúsi satisfakciu, keď putujeme púšťou života, v snahe niečo dosiahnuť. Dážď, ktorý prichádza tak pomáha vzklíčiť našim snom, preveruje naše odhodlanie...

Opomínať  maličkosti je len odmietnutie drobných úspechov, ktoré vnímame práve cez tieto maličkosti.  Možno je to úsmev, či objatie, ktoré nečakáme. Milé slovo, ktoré dá vietor do plachiet našim myšlienkam, aby sa stali činmi, dosiahnutými cieľmi. Nechajme ich presvetliť lúčmi slnka. Lúče, ktorými sú naši najbližší. Pomocou nich budú všetky chvíle krajšie a lepšie. Také, pre ktoré oplatí žiť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?