smäd

Autor: Simona Švandová | 3.4.2015 o 0:05 | (upravené 3.4.2015 o 0:17) Karma článku: 3,09 | Prečítané:  541x

Prišla jar a s ňou aj nové idey, vône , rozhodnutia. Pri započúvaní sa do ľudských rozhovorov a odfiltrovaní  iných vplyvov som zistila, že láska je skutočne ako krehký pohár naplnený vodou. Vodou, ktorá je tak vzácna, ale nevážime si ju, nemáme smäd, kým vieme, že pohár máme stále plný.  Je to ako s ľuďmi. 

Každému je ľahšie žiť s pocitom , že  niekoho máme. Až  prestaneme  mať smäd po tom druhom. Postrádame zmysel milovania  sa, podstatu lásky.  Ani si nevšimneme, že pohár  je zaprášený a voda v ňom mútna. Vodu síce vylejeme, ale pohára sa vzdať nechceme. Aj láska je fenomén , ktorá hýbe svetom , ale je to ako s tou vodou, ak „ vylejeme“ spoločnú blízkosť, komunikáciu, dôveru , smiech ...stane sa len zvykom, prázdnym pohárom. 

Raz mi niekto povedal, že láska prichádza pomaly, ale odchádza rýchlo . Ja som zistila, že skôr ako pohár pretečie alebo voda úplne zmizne je časom, za ktorý sa môžeme sami rozhodnúť ako ďalej. Rozhodnúť pestovať lásku a nenechať  vyprchať bublinky v pohári, či dokonca ho nenaplniť slzami, ale skôr ho naplniť vodou, ktorá v nás vyvolá ešte väčší smäd. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?