vznietlivé "prečo?!"

Autor: Simona Švandová | 8.1.2014 o 1:30 | Karma článku: 4,40 | Prečítané:  485x

My ľudia sme jednoducho takí...radi veríme v lepšie konce, radi sa „sťažujeme“, aby nám pomohli iní, hľadáme, ale aj klesáme ku dnu..Veľká čierna diera pohlcuje našu životnú energiu a vidinu možného svetla na konci tunela, dávame aj (ne)možné...

Už nespočítateľne veľa ráz som sa pýtala otázku „prečo?!“, keď sa mi nedarilo, ale málokedy  to vo mne zaznelo počas tej hornej, nazvime to „šťastnej“ časti sínusoidy mojej existencie. Vraj bežný človek je spokojný, ak všetko funguje, racionálny neustále prehodnocuje, zasnený nepremýšľa. Mnoho z nás sa však nachádza v akomsi vákuu medzi tým, všetkým...Nechceme sa pozerať vzad, lebo vieme, že nás to brzdí, no bojíme sa pozerať dopredu, lebo je to korčuľovanie na tenkom ľade. Strach.

Nejaký ten víkend dozadu, počas večerných „analýz“ som zistila, že mnohí z nás žijú extrémne. Extrémne rýchlo ako na húsenkovej dráhe svojich pocitov, (ne)splnených snov , viet s otáznikmi, nedopísaných životných kapitol... Vietor myšlienok tak mení náš pohľad na svet, ľudí. Loď zvanú život si kormidlujeme samy, naším srdcom.

Zlé dni nám naznačujú zmeniť smer, tie dobré, slnečné odovzdávajú posolstvo: Žiť najlepšie ako vieme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?