príbeh(y)

Autor: Simona Švandová | 11.10.2014 o 14:52 | Karma článku: 2,92 | Prečítané:  552x

Keď spoznáš človeka, spoznáš aj jeho príbeh. Prečítala som si, keď mi dochádzal dych na hlboké výzvy a topila som sa v bahne emócií, kde vír myšlienok neutíchal. 

Niektoré príbehy však čítame dookola, hľadáme v nich posolstvo pre seba, možno si sypeme soľ do rany, bojíme sa otočiť list a začať písať znova.  Hľadáme stopy v piesku, ktoré zničil príliv, spomienky. Niektoré sú však odkazom pre budúcnosť, iné motiváciou prítomnosti. Viacerí veríme však práve v šťastné konce a tie zlé sa  snažíme „utopiť“ na dne vína ...Občas však postačí iný uhol pohľadu. Každý z nás si však mozaiku svojho života skladá sám z príbehov vlastných, skutočných i vysnených... Tak aj ľudia, čo prichádzajú do nášho života  sú elementmi, dotvárajúc našu realitu.

Neexistujú však len krásne konce. Omnoho viac je tých, po ktorých práve tieto príbehy musíme čítať opakovane, aby sme pochopili, že šťastie pramení v správnom okamihu byť motivovaný žiť pre sny, ktoré si chceme splniť, ale nebyť ich otrokmi. Vedieť sa nadýchnuť a spomaliť čas, aj to privilégiom tých, ktorí sa vedia usmiať kedykoľvek, aby mali dosť síl na písanie niečoho nového...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?