aj tak sa da(pre)zit

Autor: Simona Švandová | 17.8.2012 o 13:27 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  119x

Cítila sa ako hlúpe mača visiace na konári. Povedala si raz, kedysi veľmi dávno, že bude ženou božskou. Stalo sa. Chlapi ju milovali, ženy nenávideli. Ona si svoju slávu užívala zriedkavo asi tak, ako slnko na stretnutí s dúhou.

Vnútri bola naďalej človekom maximalistickým, no nikdy nie materialistickým. Venovala sa každému a oduševnene „plytvala“ energiou. Vtedy to tak nevnímala a dávala veľa neuvedomujúc si hranice. Hranice, ktoré neboli znakom otroctva, ale miesto, kde (už) bývajú hyeny. Tie vás chcú zničiť, nikdy vám však nepomôžu, ale zato sa smejú po celý ten čas do tváre. Potvory ..., áno, jednoduché slovo pomenujúce svorku hyen. Možno bola niekedy ich súčasťou ...V domnienke nenásytne a egoisticky si vziať svoje. Nepotrebovala však napodobňovať ich posmech, chcela len niekam patriť, niekomu ohriať miesto, keď cítil chlad.. Chlad, to je to správne slovo, pocit, keď cíti, že jej niekto ubližuje. Vyparujúca sa charizma, množstvo sĺz a prázdne ruky, prosiace.. Myšlienky bijúce na poplach ..

Ako jej raz niekto povedal: „Nie je dobré nechať ochladnúť srdce, ktoré sme predtým hriali.“ Duša sa prinavrátila, dochrámaná, ale znova sa naplňujúca. Tekutinou, ktorá sa hneď neroztopí a víťazom sa stal, kto sa nevzdal....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?